Zasłony takie jak rolety, czy żaluzje to element wykończeniowy mieszkania. Warto na nie zwrócić na nie uwagę, gdyż ich odpowiedni wybór to multum korzyści praktycznych oraz estetycznych.

Czym różnią się rolety od żaluzji

Choć dla wielu ludzi rolety i żaluzje są tym samym, to jednak istnieją istotne różnice pomiędzy nimi. Żaluzje są złożone z kilkunastu poziomych pasów, a rolety są zaś stworzone z jednolitego materiału. Oba te rozwiązania spełniają głównie funkcję zasłonięcia okna przed promieniami słonecznymi oraz przed spojrzeniami ludzi z zewnątrz. Jednakże odpowiednia żaluzja bądź roleta to także gwarancja stworzenia odpowiedniego klimatu w mieszkaniu.

Kiedy zainstalować rolety, a kiedy żaluzje?

Rolety świetnie sprawdzą się w salonach oraz sypialni. Na rynku można znaleźć bardzo ładne rolety o różnej kolorystyce oraz w wielu wzorach. Ich jednorodna struktura wygląda bardzo elegancko, a ich czyszczenie jest proste, wystarczy je przetrzeć szmatką. Rolety sprawdź się więc szczególnie wtedy, gdy w mieszkaniu przebywają dzieci oraz zwierzęta. Także obsługa rolet jest banalnie prosta, wystarczy pociągnąć za sznurek.

Plusem żaluzji jest zaś możliwość manewrowania kątem nachylenia jej szczebli. To zaś ułatwia zarządzanie ilością światła, które wpada do danego pomieszczenia. Żaluzje dobrze sprawdzają się np. w kuchni, czy też gabinetach.

Author jakub
Published
Categories Wnętrze