Komary, muchy oraz inne owady potrafią skutecznie zamienić przytulne mieszkanie w miejsce nieustannej walki z insektami. Z pomocą przychodzą nowoczesne moskitiery, które są skuteczne, ale co równie ważne nie szpecą mieszkania.

Czym jest moskitera?

Moskitiera to zasłona z ultragęstej, a przy tym ledwo widocznej siatki. Montuje się ją w oknach lub na balkonach mieszkań. Odpowiednio dobrana i właściwie zamontowana skutecznie osłania pomieszczenia przed owadami. Dobra moskitiera powinna być także niemal niewidoczna i przepuszczać promienie słoneczne oraz umożliwiać swobodną cyrkulację powietrza.

Aby moskitiera spełniała więc swoją funkcję, powinna być jednocześnie w pełni szczelna, a z drugiej strony posiadać odpowiednio dużą ilość mikro – szczelin.

Moskitiera jako ozdoba?

Mimo swej skuteczności, moskitiery wciąż nie cieszą się w Polsce dużą popularnością. Ludzie obawiają się, że będzie ona szpecić mieszkanie. W dzisiejszych czasach te lęki są jednak bezpodstawne. Moskitiera może być bowiem nie tylko ledwo widoczna, ale równie dobrze może stanowić ozdobę okienną. Współczesne moskitiery dostępne są w wielu kolorach i wzorach graficznych, które można wkomponować w styl każdego mieszkania.

Warto też wiedzieć, że moskitiery są obecnie dość tanie, a inwestycje w nie, zwraca się po kilku latach. Posiadając moskitiery, nie trzeba przecież używać innych doraźnych metod walki z komarami czy muchami.

Author jakub
Published
Categories Wnętrze

Najnowsze posty

youplay