Chyba nikt nie wyobraża sobie swojego mieszkania bez tych wszystkich dodatków, które się w nim znajdują.

Aranżując wystrój naszego wnętrza, powinniśmy myśleć nie tylko o podłodze, kolorze ścian czy meblach, ale także o drobiazgach, które wbrew pozorom mają bardzo duże znaczenie.

Jak zadbać o to, aby nasze mieszkanie było przytulne, a goście zachwalali je przy każdych odwiedzinach?

Przygotowaliśmy dla Was kilka wskazówek.

Zastanów się, jaki efekt chcesz uzyskać

Chcesz aby Twoje wnętrze było minimalistyczne, czy urządzone raczej “na bogato”, na przykład w stylu glamour? Wolisz stonowane odcienie, czy mocne akcenty?

Jeśli zbyt wiele przedmiotów Cię przytłacza, a tak zwane “bibeloty” Cię denerwują, to zdecydowanie wolisz wnętrza urządzone w stylu minimalistycznym. Im mniej, tym lepiej. A najlepiej, jeśli wnętrze będzie też maksymalnie funkcjonalne.

Zadbaj o spójność

Jeśli lubisz kolory i mnogość wzorów to świetnie, ale pamiętaj, aby z nimi nie przesadzić.

Jeżeli we wnętrzu przeważa ciemna kolorystyka, to dodatki powinny być jasne, jeśli pomieszczenie jest urządzone w stonowanych barwach, to dodatki mogą być wyraziste i rzucać się w oczy.

Najszybszym i najskuteczniejszym sposobem na to, aby wprowadzić do wnętrza trochę słońca, jest zastosowanie żółtych dodatków. Mogą to być poduszki, zasłony, wazon na kwiaty lub miękki dywan.

Dywany większe i mniejsze kupimy bez problemu w Internecie, gdzie mamy ich szeroki wybór. Są to na przykład dywany o wymiarach 200×300 w różnych deseniach.

Jeżeli posiadasz drewniane meble, to do Twojego wnętrza idealnie pasowały będą dodatki w kolorze butelkowej zieleni lub bieli. Uzyskasz w ten sposób efekt eleganckiego pomieszczenia i atmosferę spokoju.

Rustykalne wnętrza świetnie komponują się z żywymi kwiatami, takimi jak maki, stokrotki i chabry. W mieszkaniu aranżowanym na styl glamour, doskonale sprawdzą się eleganckie, ponadczasowe róże.

Nie zapomnij o funkcjonalności

Większość osób zgodzi się ze stwierdzeniem, że dom bez dodatków to nie dom. Warto jednak pamiętać o tym, aby chociaż część z nich była funkcjonalna, czyli abyśmy mogli ich w jakiś sposób używać.

Doskonałą dekoracją jest na przykład lustro z lampkami LED, które sprawdzi się w nowoczesnym wnętrzu. Do mieszkania w stylu retro, możemy natomiast zakupić lustro w masywnej drewnianej ramie.

Innym funkcjonalnym dodatkiem jest zegar, który może przybierać różne formy. Zamiast kupować mały zegar wiszący na ścianie, możemy zamówić jego wykonanie w taki sposób, aby był dekoracją na całą ścianę. Efekt na pewno będzie zniewalający.

Ozdób swoje ściany

W ostatnich latach prym wiodły raczej farby niż tapety, dlatego warto zadbać o to, aby ściany w naszym mieszkaniu nie pozostały “gołe”. Można na nich powiesić zdjęcia z rodziną lub znajomymi, obrazy w ramach lub coraz modniejsze plakaty – każda dekoracja będzie dobrze wyglądać.

Author jakub
Published
Categories Releases

Najnowsze posty

youplay