Posiadacze dużych łazienek coraz częściej decydują się na instalację dwóch umywalek. Jest to tymczasowa moda, czy może jednak rzeczywiście dwie umywalki zwiększają komfort mieszkania?

Dwie umywalki – kiedy to się może opłacić?

W mieszkaniu zamieszkanym przez jedną osobę jedna umywalka jest zupełnie wystarczająca to bez najmniejszych wątpliwości. Kiedy jednak mieszkańców jest dużo, a łazienka obszerna to dwie umywalki mogą okazać się przydatne. Może to bowiem zaoszczędzić sporo czasu z rana, kiedy to kilku domowników szykuje się jednocześnie do wyjścia do szkoły, pracy, czy na studia. Jest to więc poniekąd rozwiązanie na napiętą sytuację między domownikami, którzy mają mało czasu na przygotowanie się do wyjścia. Niektórzy zwracają także uwagę, że jednoczesne wykonywanie tych samych czynności przez dwóch domowników wspiera komunikację i więzy pomiędzy nimi.

Zainstalowanie drugiej umywalki w łazience jest też całkiem proste i tanie. Wystarczy posiadać odpowiednią ilość przestrzeni. Zamiast zamontowania drugiej umywalki, można także zamontować jedną dużą umywalkę podzieloną na pół.

Mimo tych zalet nie brak argumentów, na bez celowość posiadania dwóch umywalek, nawet w dużej rodzinie i w przypadku wielkiej łazienki. Wielu ludzi po prostu woli przebywać samemu w łazience, w czasie korzystania z umywalki. Wszystko zależy więc od preferencji domowników.

Author jakub
Published
Categories Wnętrze

Najnowsze posty

youplay