Wanna czy prysznic? Z tym pytaniem mierzył się niemal każdy, kto przeprowadzał generalny remont swojej łazienki. Każde z tych rozwiązań ma wady i zalety, które warto poznać, po to, by później nie żałować swojego wyboru.

Jakie są zalety wanny?

Wanna to komfortowe rozwiązanie, które poleca się ze względu na:

  • Możliwość relaksu – wiele osób uwielbia wannę, za to, że może się w niej zrelaksować przez dłuższy czas. Z pewnością długa kąpiel w wannie ma właściwości kojące dla ciała i duszy. Dla wielu ludzi wanna to wręcz idealne miejsce np. na czytanie książek.
  • Możliwość skorzystania z walorów leczniczych – W wannie można zażyć kąpieli leczniczych oraz upiększających, z wykorzystaniem olejków i płynów.
  • Możliwość zabawy dla dzieci – w wannie łatwiej umyć dziecko, które przy okazji czerpie mnóstwo frajdy z zabawy w nim.

Jaki plusy ma prysznic?

Prysznic to generalnie bardziej praktyczne rozwiązanie, które może zapewniać:

  • Oszczędność wody – choć można się spotkać z różnymi wyliczeniami, to generalnie w czasie prysznicu zużywa się znacznie mniej wody niż korzystając z wanny, szczególnie wtedy, kiedy w czasie namydlania wyłącza się natrysk. W ten sposób chroni się środowisko i oszczędza pieniądze.
  • Oszczędność czasu – pod prysznicem spędza się znacznie mniej czasu, niż korzystając z wanny.
  • Oszczędność miejsca – prysznic zajmuje znacznie mniej przestrzeni. W przypadku małych łazienek zamontowanie wanny zamiast prysznica może być ni możliwe.
  • Ułatwienie umycia się dla osób starszych i schorowanych – Osoby mające problemy z poruszaniem się, dużo łatwiej wejdą pod prysznic niż do wanny.
  • Większa higieniczność – biorąc prysznic, brudna woda cały czas spływa, w wannie zaś może się ona osadzać na ciele.

Generalnie rzecz biorąc, wanna daje więc więcej możliwości, a prysznic to gwarancja oszczędności finansowych i czasowych. Wybór odpowiedniego rozwiązania powinien być więc dopasowany do indywidualnych preferencji domowników.

Author jakub
Published
Categories Wnętrze

Najnowsze posty

youplay